Новини

  Душа належить людству і епохам

  19 березня в Крищинецькому закладі загальної середньої освіти було проведено урок для учнів 9-10 класів, присвячений річниці від Дня народження Ліни Костенко. Письменниця наснажувала читачів любов’ю до України, до нашої історії, культури.

   

     Урок розпочався словами дочки письменниці, яка продовжила справу матері, Оксани Пахльовської:  

  «Мамина поезія з самого початку, від перших віршів, була бунтом особистості. Повстанням духу. І слава, що до неї приходила була не популярністю, не модою! Вона була вистражданою надією людей на своє відродження, на можливість повернутися до себе на відродження приборканої нації».

  Учні та вчителі мови читали поезії, які залишили неабиякий слід у душах старшокласників. Вірші читали Федюк А., Якобець Я., Баєв О., Мазур В.,Гриценко В.П., Дерев'яга Н.В.

  Прозвучали такі вірші Ліни Костенко:  «Доля», «Повернення Шевченка», «Мій перший вірш, написаний в окопі», «Пастораль ХХ сторіччя», «Вже почалось, мабуть, майбутнє» та «Життя їде і все без коректур», основний пафос якого гуманістичний:

  Людині бійся душу ошукать,

  бо в цьому схибиш – то уже навіки.

  На завершення уроку учні показали сценку з історичного роману «Маруся Чурай», яку підготували учні 10 класу (Якобець Я. та Кошуба Д.). У романі порушено важливі історичні та філософські проблеми.

     21.03.2018 | Aдмін

  Вернутись назад
Всі новини

Контакти

Адреса: с. Крищинці вул.Колгоспна 51 Тульчинського району Вінницької області

Тел.: (04335) 4-97-33

Email: kryschynci.shkola@i.ua